La Vecchia Bottega

La Vecchia Bottega.. nadšený!

Viem si síce túto kaviarničku (alebo čo to je, skôr by som to špecifikovala ako svet chutí) predstaviť v útulnejšom prostredí, no aké také intimčo vytvára atmosféra, vôňa kávy, príjemné sedenie v kresielkach alebo barových stoličkách v podobe kužeľov, spojené s predajom rôznych druhov kávy ale hlavne syrov, šuniek a vín z talianskej produkcie.

Sprvoti sme si ani nevšimli, že pri káve ponúkaný sortiment nekončí, ale práve že taliansku atmosféru, ktorou toto miesto dýcha dotvárajú vybrané syry, bagety, foccacce, talianske vína, kokteily mixované z čerstvého ovocia, frappé..

Príjemné prostredie dotvorené do môjho vkusu – nech žije vintage !

Po kratšom sedení nás obslúžila čašníčka a o malú chvíľu niesla presso, tiramissu (ktorú až tak neospevujeme, stále niečo z tej tiramisy vo mne evokuje našu známu Marlenku) a neodolali zmrzline vanilkovej a čokoládovej. Jedna pohádka minulé leto som navštívila Rím, kde na každom rohu sú tieto zmrzlinárne a poviem vám, všade vynikajúca, krémová, a to množstvo. Nevedela som sa toho dojesť. A La Vecchia Bottega nesklamala ani v tomto smere..

La Vecchia Bottega znamená Starý obchod, no nie je vôbec starý …. na taliansku kvalitu dohliada taliansky šéfkuchár, ktorý túto sieť rozbehol. Možno sa predsa len niečomu dá veriť ..

Lokalizácia: Eurovea, Pribinova 8, prízemie (pod kinom)

 

Dodatok:

20.11.2012 – Podnik La Vecchia Bottega v Eurovei už neexistuje, prečo? pertože Marks&Spencer sa musel rozrásť o toto kultové miestočko.

One thought on “La Vecchia Bottega

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: