Zápisky z Paríža

Galeries LaFayette

Obchodný dom v Paríži. Nie hocijaký, je hviezdou medzi parížskymi nákupnými domami, raj prezentácie tovaru. Zo všetkých kútov na Vás kričia svetové módne značky, na prízemí vás pohltí opar drahých parfémov Chanel až po blyštiace sa šperky Tiffanyho. 

Čím je odlišný od tých naších. Vynechajme exkluzivitu a lukratívne miesto, ide o princíp predaja. Nákupný dom ako javisko – balkóny, pripomínajúce divadelné lóže okolo 70 metrov vysokého, farebnou secesnou  sklenenou kupolou preklenutej sály. Žiade uzavreté butiky, žiadne prepážky, dvere. Odevy, doplnky povešané na vešiakoch v priestore, milé predavačky s úsmevom obslúžia každého aj nepotencionálneho zákazníka. 

Radosť tam nakupovať, človek nevie, na ktorú stranu sa má dívať. K Chalenu, Luis Vitton či Prade sa dostanete cez pásku, ktorú má v rukách ochrankár. Iné rušivé momenty som nezachytila, až na občianky ázijského kontinentu nakupujúce v teplákových súpravách s kamennou tvárou kabelky od Hermésa, ktoré stále nechápem na čo im sú. K teplákovej súprave jej stačí igelitka z Tesca, pardon z Carrefouru, však sme v Paríži! 

Jedinú ozajstnú radosť sme videli na ruskej dievočke, ktorej mama kupovala, zrejme prvú kabelku Hermés, výskala od radosti, aj ja by som. 

Krása,  luxus, a Paríž volá z Galerie LaFayett, ak tam budete choďte sa aspoň pokochať týmto pokladom. 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: