studio cafe club

Studio Cafe Club

 

Pred nedávnom, kedy bolo ešte teplo a mala som na nohách nové sandále od krachujúceho Baťu (ešte teraz si to pamätám ako by to bolo včera, ale nebolo), som sa neviem akým nedopatrením (viem, ale nepoviem) ocitla na Laurinskej číslo 13 v podniku pomlčka kaviarni pomlčka bare. Studio Cafe Club. Bolo už neskoro a prišla som temer pred záverečnou, no ešte som stihla, spomínala som že je to music bar so živou hudbou, vylepenými platňami na stenách (mrhanie). No tak som stihla ešte spev malej potulnej speváčky. Nebola malá ani potulná a ani nespievala, teda spievala, s akustickou gitarou, síce som jej anglickým slovám nerozumela, ale možno to bola moja chyba. (to je ako keď niekto začne po záhorácky, východňarsky alebo trnavsky a zahraničiar je v pytli). 

Napriek všetkému, podnik je taký útulný pod oknami staré drevené divadelné ošúchané sklápacie stoličky. Vyššie ceny, veď je to centrum mesta Bratislava (výhovorka, ktorá sa nie vždy dá uplatniť, ani tu by sa nemala). Interiér pekný, a obsluha? Čo vám poviem, je to naozaj divný pocit keď Vás obsluhuje Vyhadzovač. 

Ak máte chuť zažiť niečo malé, ale v príjemnom prítmí so živou hudbou (ktorá si dáva prestávky po každej tretej pesničke), zájdite sa pozrieť. Aspoň na tie povylepované platne, z ktorých by som skôr väčšinu chcela asi doma. A prečo tie platne? A prečo Music bar? A prečo Studio Cafe Club? Chvíľka histórie, v týchto priestoroch bolo totiž kedysi Divadlo hudby, a potom nahrávacie štúdio Opus (viete, Neberte nám princeznú). Aha!

 

Laurinská 13

Bratislava 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: