Tak trochu jatka v móde – Charlie Le Mindu

Tak trochu jatka v móde – Charlie Le Mindu

Keď  večer nemám čo robiť, zapnem Fashion Tv (ale keďže tam dávajú stále to isté dokola, a Gabika nudí) alebo skôr YouTube a blúdim po módnych prehliadkach. Áno nudím sa veľmi, pre veľmi. Ale touto činnosťou, človek narazí na všeličo.

Minulú sezónu na Fashion Weeku v Londýne sa predstavil mladý módny návrhár Charlie Le Mindu. Vieme, že za každou (väčšinou) dobre vykonanou prácou je čas a úsilie, niektorý pri tom aj krv potia a dávajú do toho časť svojej duše. Inak tomu nebolo ani v tomto prípade, ibaže doslovne. Krv, mystickosť, jatky, súdnosť, násilie, anarchia, konfesia, smrť.. takto symbolicky nám niečo chcel Le Minda zdeliť. Čo? Že máme ísť s vlastnou kožou na trh? Že bude predsa len ten koniec sveta ako predpovedal Nostradamus?

Vo mne to evokuje, najmä jeden model (snáď uhádnete, ktorý), poškvrnenú nevinnosť. Veď panenské jemné a romantické materiály doplnené alebo skôr preťaté army štýlom či nebodaj od krvi. Poškvrnená nevinnosť.  Smrť vzbudzujúce plynové masky. Charlie Le Minda je vizionár a prišiel nám zvestovať, že koniec sveta sa blíži, pretože na svete je málo nevinnosti (Keď už aj 14-ročné dievča musí trpieť, pretože sa chce vzdelávať v 21. storočí?! Kde to sme! Malala!) a to aj vďaka nenažranej Eve z Hotela Paradise a hlúpemu Adamovi, ktorí si neustrážil Evu. Vidíš Evička, teraz som si ja mohla nahá ležať v rajskej záhrade a kŕmiť sa jahodami. Ženy, ženy..

Kontroverzná prehliadka, z ktorej niektorý účastníci boli nadšení iní odišli/utiekli/rezignovali. Samotný návrhár sa prišiel pozdraviť ako vedúci mäsokombinátu resp. starý dobrý mäsiar. Aby som nezabudla. Celú prehliadku sprevádzala hudba, no nie je hudba ako hudba boli to zvuky bitúnku.

 

Video z prehliadky.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: