Krv a Zákaz dotyku

Krv a Zákaz dotyku

 

Tesne po Vianociach som stála na zastávke a kričal na mňa bilbord, že Krv. Zaujalo ma to. Stručná výstižná reklama, ma pozývala do SNG na novú výstavu. 

Nezaujala ma príliš, poviem Vám, hneď na úvod. Akurát tak Lutherova biblia, to áno asi profesijna deformácia, alebo čo. 

krv

 

Výstava začína ukážkou sakrálnej krvy, čiže spätej s náboženstvom. Nesmú chýbať kalichy, krucifixy, statočný veriaci a tak ďalej. Tejto sekcii je venovaného až príliš veľa miesta. Dokonca sa určite, nie náhodou končí 31.marca (na Veľkonočnú nedeľu). Vo mne slovo krv, mimo iného vyvoláva skôr vojnu, rebeliu, smrť. Aj to sa tam nájde a vtedy sa zvýšil môj záujem, ale pomenej. A do poznámky pod čiarou, ak by ste náhodou zašli na tuto “podívanou” napíšte mi ako na vás zapôsobilo dielo vytvorené z gázy ofarbené akože krvou. U mňa žiadne pocity, emócie, vôbec nič. A to som si myslela, že umenie má vyvolávať pocity a reakcie.. 

Ale dosť bolo omáčok. Pravdu povediac na druhom a treťom poschodí je o niečo zaujímavejšia výstava, určite kvôli kontroverznej téme. Jana Želibská a jej Zákaz dotyku. Stačí ak naznačím, že ide o feministický prístup k téme ženského tela. 
jana zelibska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: