Bratislava flag ship restaurant a drevo drevom

bratislava flag ship 2

Ak máte na Slovensku – v Bratislave zahraničnú návštevu alebo prosto inokrajnú vezmite ich do Flagshipu alebo inak Bratislavskej reštaurácie. celý názov Bratislava flag ship restaurant.

Nájdete ju v centra Bratislavy,  na námesti SNP.

Je to pastva pre oči. Už lne kvôli tomu interiéru sa tam budete chcieť vracať. Vstup vedie cez Zlatú uličku, ktorá pozostáva z už neexistujúcich historických budov Bratislavy,  s prísľubom rôznych aktivít, ktoré som tam ani raz nepostrehla, iba čo Bio obchod funguje.

bratislava flag ship 4

Okrem Zlatej uličky Vás isto poteší pompézne schodisko, a samotný interiér reštaurácii. Kedysi sa v týchto priestoroch nachádzalo staré kino Praha. Preto tu nájdete pódium, a pred ním dlhočizný bar. Samotná reštaurácia sa skladá z troch podlaží, ľutujem personál, ktorý musí tie schody obehávať.

Miesto tu nájde až 200 ľudí a pomestí sa asi 500. Čo je vcelku na takú menšiu sešlosť ideálne. Drevo je drevom a kameň kameňom. Ak nie sú drevené stoličky a stoly, sú drevené stropy a obložené steny. Dokonca si nechali vyrobiť kópie vitrážových okien z PKO. Interiér je pomerne jednoduchý ale nádherný.

bratislava flag ship 3

Hoci sa hlási pod menom vlajková loď Bratislavy, jej jedlo až také nebotyčné nie je. No v porovnaní s cenami je odpovedajúce. Jedálny lístok pozostáva z typických jedál ako je kapustnica, cesnaková v bochníku, klobása či obyčajný cibuľový chlieb, ale nájdete tu aj rezne a podobné obyčaje. Ponúkajú i obedové menu a zľavy pre študentov.

bratislava flag ship 1

Tento kút sme navštívili v stredu navečer a už boli prvé dve poschodia zaplnené, do deviatej nebolo kde sa posadiť. Pričom predtým sme šli starým mestom a kaviarničky, puby, bary boli prázdne alebo poloprázdne. Osadenstvo pozostávalo zo všetkých produktívnych vekových kategórií. Vzhľadom na zvyšujúcu sa návštevnosť klesala i intenzita obsluhy. Obsluha bola milá a príjemná na pohľad, a poradila nám s výberom, no pri plnom obsadení na nás už zabúdala, a museli sme si počkať. Že nám zabudla priniesť objednané hranolky, opomeniem.

Flagship v nás zanechal, a vždy zanechá na každom hlboký dojem. Nie z jedla, nie z pitia ani z obsluhy ale interiérom…

bratislava flag ship 5

Hodnotenie 80%

  • Interiér/ atmosféra: 6 z 5 (hlboký dojem, veď vravím !)
  • Personál: 4 z 5
  • Jedlo: 3 z 5
  • Nápoje: 3 z 5
  • Pomer cena-kvalita: 4 z 5
  • Celkový dojem: 4 z 5

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: